Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciężko chodzi sprzęgło ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciężko chodzi sprzęgło ?

    I po bólu.
    W ASO wycenili koszt wymiany na ok.3tyś zł. Na allegro widziałem komplet za 1350 zł.
    A ja wymienłem na....używke od 100 konnego New Beatla.
    Po zdjęciu starego koła dwumasowego okazało się że zęby na wieńcu dosłownie przestały istnieć. Również tarcza i docisk były na wyczerpaniu. Od ręki znalazłem używaną dwumasówkę z tarczą i dociskiem ale z końcówką AQ w oznaczeniu (orginalnie była dwumasówka z końcówką J w oznaczeniu).Wg katalogu ta dwumasówka była montowana w 100 konnych silnikach w nowym garbusie i golfach. Różniła się od starej większą średnicą tarczy(przez co była inna budowa wewnętrzna, inna tarcza i docisk),inne śruby mocujące docisk (gwint M7-dostępne tylko w serwisie VW), oraz mniejszą o 2mm odległością między blokiem a kołem zamachowym.Po założeniu wszystko działa jak należy. Koszty: 600zł kompletne koło dwumasowe+tarcza+docisk(może bym znalazł tańsze ale spieszyło mi się, koło było ładne a sprzedającemu ładnie z oczu patrzyło), 6zł śruby M7, własna robocizna, jedno wolne popołudnie.
    Dwa tygodnie auto jeździ i wszystko gra.
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam Herdi

    Gravity Audio Experts

  • #2
    Ciężko chodzi sprzęgło ?

    Mam Octavię tdi AHF. Dotąd miałem wrażenie że sprzęgło stawia dośc duży opór. Wczoraj przejechałem się Fabią TDI. Pierwsze spostrzeżenie mam takie że wciśnięcie sprzęgłą w fabii wymaga o wiele mniej siły. Czy coś jest nie tak z moją octavką czy to normalne. Przebieg 190 kkm.
    Pozdrawiam
    razaw

    Komentarz


    • #3
      Normalne - sprzeglo im "starsze" tym twardsze.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        U mnie rowniez chodzilo ciezko (AHF) - dopiero po wymianie zobaczyłem jak ciezko... w moim przypadku rozwalony byl docisk sprzegla, skutkowalo to dodatkowo "grzechotaniem" przy wyłączaniu silnika. Niestety musiałem wymienic troche innych gratow gdyz jazda z rozwalonym dociskiem tak sie skonczyla...

        Komentarz


        • #5
          Tak jak napisał Mikrus - normalne.

          Jak ja wsiadłem do Octy Luki po wymianie sprzęgła, to zastanawiałem się czy pedał nie wchodzi w rozgrzane masło

          Pozdrawiam
          Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
          Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
          BMW serii 3... Radość z jazdy.

          Komentarz


          • #6
            Ehhhh moje sprzęgło po 250 tys chodzi nie dosyć że cieżko, to jeszcze chrobocze przy wciskaniu :diabelski_usmiech ale dzieje się to juz od pół roku i tak zwlekam, zwlekam..... :diabelski_usmiech
            BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
            CR-V 2,2 i-ctdi
            Perfectservice by Dobrygrześwawa

            Komentarz


            • #7
              i zwlekanie zakończy sie wymianą dwumasówki :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #8
                oj byle się tak nie stało :twisted: w przyszłym tyg będzie wymiana sprzęgła:wink:
                BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                CR-V 2,2 i-ctdi
                Perfectservice by Dobrygrześwawa

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X